ترفندهایی برای IE7

● ترفندهایی برای RSS-Newsfeed ها:

 

صفحات وب زیادی مانند pcwwelt.de وجود دارند که به شما یک یا چندین Newsfeeds ارائه می کنند. در این میان سخن از فایل هایی در قالب XML می باشد. که دارای تیترها و تازه های سایت های وب اعلام شده می باشند. نسخه IE7 دارای عملکردی می باشد که این RSS-Feedها را ارزیابی کرده و به نحوی خوانا و مرتب عرضه می کند.

 

● عملکرد RSS: دارای قابلیت پیش بینی

 

یکی از نکات مثبت مدیریت feed مربوط به IE7: او می تواند با podcastها نیز کار کند، چرا که آنها چیزی نیستند به جز RSS-Feedهای توسعه یافته ای که دارای ارجاع هایی به فایل های موسیقی یا ویدیویی هستند. IE این ارجاع ها را شناخته و آنها را به گونه ای تغییرمی دهد که توسط کلیک کردن برای شما به راحتی قابل دانلود باشند.

 

▪ تنظیمات مربوط به RSS-Newsticker:

 

مدیریت Feed دارای قابلیت های کوچکی نیز می باشد که پس از کمی جستجو به آنها دست خواهید یافت. تنظمیات اصلی مربوط به Feed در Tools->Internet Options->content->Feeds->Setting به راحتی در دسترس می باشند. در اینجا می توانید مشخص کنید، که در چه فاصله زمانی باید IE RSS-Newsticker کنترلی را در رابطه با اخبار جدید انجام دهد. به شما این امکان نیز داده می شود که با اعلام صدایی برای شما مشخص گردد که سایتی که هم اکنون درون آن هستید خدمات Newsfeeds را نیز ارائه می کند. قابلیت تنظیمات شخصی و جداگانه در هر Newsfeed وجود دارد. برای این کار آن را فراخوانی کرده و در قسمت راست و پایین گزینه یا Feedattibutes، Feedproperties را کلیک کنید. در این قسمت می توانید برای مثال تنظیمات را به گونه ای انجام دهید که attachهای موجود در podcast ها به صورت اتوماتیک دانلود شوند. علاوه بر این می توانید برای هر Feed به صورت جداگانه فاصله زمانی را برای Refresh کردن مشخص کنید. اینکه مرورگر شما چه تعداد از گزینه های قدیمی Newsticker را باید ثبت و ذخیره کند، می توانید تحت گزینه archive مشخص کنید.

 

اگر گزینه display all elements را در صفحه News feed انتخاب کنید، می توانید به آرشیو دسترسی پیدا کنید.

 

● ترفندهایی برای نوار جستجوی جدید:

 

IE7 در گوشه سمت راست بالا، دارای یک نوار جستجو می باشد که توسط آن بدون هیچ دردسری می توانید سوالات خود را به یک یا چند موتور جستجو بفرستید.

 

این نوار جستجو را در همان اولین باری که IE7 را باز خواهید کرد، قابل مشاهده خواهد بود. در صفحه خوش آمدگویی به شما این امکان داده می شود که تصمیم گیری در مورد استفاده کردن یا نکردن از جستجوی وب از پیش تنظیم شده توسط مایکروسافت انجام دهید.

 

اگر تصمیم به استفاده نکردن بگیرید، به صفحه دیگری انتقال خواهید یافت که در آن موتورهای جستجو به صورت لیستی در اختیارتان قرار خواهند گرفت مثلا: گوگل، یاهو و Wikpedia این موتورها را توسط دوبار کلیک کردن م ی توانید به نوار جستجوی خود اضافه کنید. اگر اشتباهی رخ داد، جای هیچ نگرانی نیست که هر زمان که بخواهید می توانید با فشار دادن فلاش سمت راست فیلد مربوط به Search و انتخاب گزینه مربوط به استفاده از موتورهای دیگر از این بخش و فوایدش بهره مند شوید.

 

▪ آشکار سازی خدمات جستجوی دلخواه:

 

در صفحه به شما این امکان نیز داده می شود که برای هر خدمات جستجوی دلخواهی یک plug-in درست کنید. برای اینکار ابتدا صفحه مورد نظرتان را که دارای فرم جستجوست فراخوانی کنید برای مثال صفحه ای مربوط به خدمات ترجمه Leo با نام http://dict.leo.org به عنوان گزینه جستجو TEST را وارد کنید، البته با حروف بزرگ و جستجو را فعال کنید. با این عمل پس از لحظاتی صفحه نتایج آشکار گشته و بنا به آن محتوای نوار آدرس نیز تغییر می یابد. در این محتوای آشکار شده باید لغت TEST نیز به چشم بخورد. اگر چنین لغتی قابل دید نبود، بدانید که به این سادگی ها وارد فیلد جستجوی IE نخواهد شد. در غیراینصورت آدرس وب مورد نظر را به صورت کامل در بافر کپی کرده و آن را در ژنراتور نوار مربوط به موتورهای جستجو وارد کنید.

 

در فیلد ورودی دوم برای Search خود یک تیتر وارد کنید مثلا leo Org translator و سپس گزینه مربوط به Install را انتخاب کنید. IE7 به جای TEST یک متغییر را جایگزین کرده و پس از یکبار سوال کردن، خدمات جستجوی مورد نظر را آشکار می سازد.

 

بعضی از سایت های وب مانند pcwelt.de امکاناتی مانند IE7-Compatible Search-plug-ins را عرضه می کنند. این مسئله هنگامی برای شما آشکار خواهد شد که فلاش کنار Search Field به رنگ پرتقالی روشن در بیاید. اگر بر روی فلاش کلیک کنید، علاوه بر موتورهای جستجویی که به صورت استاندارد وجود داشت، سوالات Search شما در سایت وب فراخوانی شده نیز ظاهر خواهد شد. تفاوت این گزینه ها نسبت به گزینه های استاندارد موجود علامت یک ستاره است که در کنار آنهاست.

 

با توجه به گزینه مربوط به اضافه کردن به موتورهای جستجو، می توانید این موتور و یا خدمات جستجو را به طور دائم در لیست نگه دارید.

 

● ترفندای کوچکی برای IE7

 

علاوه بر مسائلی چون Tabbed Browsing، Newsfeeds و Searchbar نکات و یا بهتر بگوییم بخش های جدید کوچک و تغییراتی نیز در IE7 بوجود آمده است که ما در اینجا ترفندهایی را در رابطه با موارد جدید به شما عرضه می کنیم.

 

▪ بازگرداندن Menubar

 

اگر به این مسئله برخورد کرده اید که در IE7 هیچ نوار مربوط به منویی را به چشم نمی بینید. زیاد نگران نباشید چرا که گزینه های مربوط در منوی drop-down موجود در نوار نمادها پخش شده اند. اما بعضی ها دوست دارند که این گزینه ها دوباره به شکل یک نوار در همان مکان همیشگی قرار بگیرند. برای رسیدن به این هدف دو راه وجود دارد برای اینکه تنها برای مدت کوتاهی فعالش کنید، تنها کافی است که دکمه را فشار دهید.

 

برای اینکه به صورت همیشگی در جای اصلی خود قرار بگیرد گزینه های Tools->Menubar را برگزینید.

 

▪ غیرفعال کردن Cleartype :

 

Cleartype یکی از تکنیک های مایکروسافت می باشد که راحتی خواندن نوشته های مختلف را به خصوص در LC-Displayها بالا می برد. در IE7 استفاده از این تکنیک به صورت استاندارد فعال می باشد. اگر احیانا" از نحوه نمودار شدن نوشته ها لذت نمی برید، می توانید آنرا خاموش کنید. برای اینکار گزینه های Tools->Internet Options->Advanced را انتخاب کرده و گزینه Use all ranges Cleartype for HTML را غیرفعال کنید. در عکس موجود در بالای این صفحه، در سمت چپ IE7 فعال و در سمت راست IE7 غیرفعال از نظر Cleartype را مشاهده می کنید.

 

● تناسب در چاپ

 

تا نسخه قبلی، چاپ کردن سایت های وب واقعا دردسر بود چرا که سایت های وب اندازه A-4 را نداشتند و به همین علت هم متون و عکس های سمت راست قیچی می شدند. حتی استفاده از ترفند تغییر جهت چاپ از portrait به landscape نیز همه جا کارساز نبود. IE7 به صورت اتوماتیک سایت های وب را به قدری کوچک می کند که بر روی اندازه کاغذ انتخابی جا بگیرند. نتیجه حاصله قبل از چاپ نیز قابل مشاهده است. این کار توسط فلاش کنار آیکون پرینتر در سمت راست خواهد شد. مسئله مهم تنها این است که در منوی Drop-down گزینه مربوط به تناسب صفحه اصلی با صفحه پرینت را فعال کنید.

 

توسط فلاش موجود در نمایش قبل از چاپ می توانید در صورت لزوم گوشه های صفحه را تغییر دهید. توسط آیکون چرخ دنده می توانید تنظیمات دیگری از صفحه را به عهده بگیرید مثلا می توانید صفحه را به صورت افقی یا عمودی تنظیم کنید البته تنها در صورتی که تنظیمات خودش با نظر شما یکی نباشد.

/ 0 نظر / 5 بازدید